FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jedzenie z Food Truck'ów na wyciągnięcie ręki

Ogólne

Jeśli jesteś konsumentem Food Truck'ów, ten portal został stworzony z myslą o Tobie. Ani za rejestracje, ani za używanie FF nie zapłacisz nic. Chcemy, abyś mógł cieszyć się szybkim odbiorem pewnego jedzenia bez stania w kolejkach.
Czym, albo kim?! Fed Fred to portal dla Food Truck'erów oraz ich klientów. Za jego pomocą możesz znaleźć Food Trucki w okolicy, przejrzeć ich menu i złożyć zamówienie. O gotowości do odbioru zostajesz poinformowany za pomocą e-mail'a/powiadomienia. Zamawiasz dobre jedzenie i podchodzisz tylko jak już będzie gotowe do odbioru, bez stania w kolejce!

Zarejestrowane Food Truck'i oferujące swoje usługi przechodzą restrykcyjny proces weryfikacji przez nas, jak i przez platformę DotPay zanim mogą zacząć przyjmować zamówienia. 


Aby zabezpieczyć proces składania zamówień, wszystkie płatności online obsługiwane są przez platformę DotPay za pomocą bezpiecznego protokołu HTTPS. 


Jak przetwarzane są twoje dane? Zajrzyj do Polityki Prywatności

Działamy zgodnie z polityką RODO. Sprawdź jak przetwarzane są twoje dane osobowe w Polityce Prywatności

Zyskujesz czas! A czas to pieniądz, prawda?


Zamawiający mogą szybko złożyć zamówienie i zająć się rodziną lub przyjaciółmi a Food Truck'erzy zyskują dodatkową parę rąk do pracy.

Fed Fred jest tylko pośrednikiem w procesie zamówienia. Przy pomyślnej transakcji, kwota zamówienia pomniejszona o prowizję przesyłana jest bezpośrednio na konto Food Truck’a w platformie DotPay. Właściciel FoodTrucka może w każdej chwili sprawdzić, czy płatność za zamówienie wpłynęła na jego konto.

  • Oczekuje na płatność – Po stworzeniu zamówienia, ale przed/lub w trakcie jego opłacenia.
  • Przyjęte do realizacji – Zamówienie zostało opłacone i oczekuje na przygotowanie przez FT
  • W trakcie przygotowania – Food Truck właśnie zaczął przygotowywać twoje zamówienie
  • Gotowe do odbioru– Jedzenie jest gotowe do odbioru, podejdź do Food Trucka
  • Odebrane –Jedzenie zostało odebrane przez zamawiającego
  • Skontaktuj się z Food Truckiem – wystąpił problem, skontaktuj się z FT w celu rozwiązania
  • Anulowane - Zamówienie zostało anulowane za porozumieniem stron

Reklamacje i zwroty procesowane są zgodnie z aktualnym prawem oraz regulaminem platformy dostępnym na stronie Regulamin

Zamawiający

Absolutnie nie. Jednym z głównych punktów w regulaminie Fed Fred jest gwarancja, że cena bezpośrednio w Food Truck'u nie może być niższa niż w przypadku zamówienia przez Fed Fred. Jeśli spotkałeś się z taką sytuacją, zgłoś nam ją jak najszybciej

Owszem. Aczkolwiek, wraz z rejestracją otrzymujesz mnóstwo dodatkowych korzyści, np.możliwość podzielenia się opinią, tworzenia listy ulubionych, ustawiania powiadomień jak tylko twój ulubiony Food Truck znajdzie się w pobliżu i…Sprawdź sam!

W celu poprawy wiarygodności komentarzy, funkcja ta dostępna jest tylko dla osób, które są zarejestrowane w portalu oraz, które zamówiły jedzenie przez Fed Fred. Po zmianie statusu zamówienia na "odebrane", w zakładce "Moje Zamówienia" twojego profilu, pojawi się opcja podzielenia się opinią. Kliknij ją, wypełnij krótki formularz zgodnie opisując twoje doświadczenie i kliknij zapisz.

Wszystko zależne jest od aktualnego obłożenia. Szacowany czas oczekiwania jest dostępny naprofilu Food Trucka. Obowiązkiem FT jest upewnienie się, że ma on w miarę możliwości odniesienie do rzeczywistości. Aczkolwiek, jak wiadomo, niektórych rzeczy nieda się przewidzieć, więc prosimy o wyrozumiałość.

Food Trucki

Użyj opcji "Dodaj Food Trucka" widocznej na górze strony i przejdź przez proces rejestracji wypełniając podstawowe dane o twoim Food Trucku. Następnie, sprawdź swoją skrzynkę E-mail, otrzymasz na nią wiadomość z dalszymi krokami.
Fed Fred używa platformy DotPay do przyjmowania płatności online. Dzięki usłudze "Multimerchant", pieniądze z każdego zamówienia są natychmiastowo przekazywane na Twoje konto DotPay. My nie trzymamy Twoich środków! Po rejestracji w platformie Fed Fred otrzymasz E-mail z instrukcją jak stworzyć specjalne konto w DotPay.
Całkowity koszt transakcji jest rozliczany w formie prowizji po stronie Food Truck’a. Zamawiający otrzymują gwarancję ceny – nie zapłacą więcej niż zapłaciliby bezpośrednio u Food Truck’a. Wartość zamówienia, pomniejszona o ustaloną prowizję trafia bezpośrednio na zarejestrowane konto właściciela w serwisie DotPay